مشخصات فایل(تحقیق يغما شاعر خشتمال نيشابوري (همراه با تاریخچه ای از نیشابور))

بخشی از متن اصلی : بيش از 10 سال است كه يغما در نيشابور زندگي نمي كند و در هيچ جاي ديگر اين دنيا هم زندگي نمي كند . امروز اگر بخواهي او را ببيني با تمام كوشش نبوغ بشري ، باز هم كار به جايي نمي رسد . يغما 16 سال است كه روي در نقاب خاك كشيده حيدرش مي گ...
مشخصات فایل(تحقیق يغما شاعر خشتمال نيشابوري (همراه با تاریخچه ای از نیشابور))|39014355|sale58|یغما نیشابوری,تاریخ نیشابور,یغما خشتمال,يغما شاعر خشتمال نيشابوري,تاریخچه نیشابور,تحقیق یغما نیشابوری,بررسی یغما نیشابوری,مقاله یغما نیشابوری,پروژه یغما نیشابوری,تحقیق در مورد یغما نیشابوری,دانلود تحقیق یغما نیشابوری,پایان نامه پیرامون یغ
با ما همراه باشید با موضوع تحقیق يغما شاعر خشتمال نيشابوري (همراه با تاریخچه ای از نیشابور)

بخشی از متن اصلی :
بيش از 10 سال است كه يغما در نيشابور زندگي نمي كند و در هيچ جاي ديگر اين دنيا هم زندگي نمي كند . امروز اگر بخواهي او را ببيني با تمام كوشش نبوغ بشري ، باز هم كار به جايي نمي رسد . يغما 16 سال است كه روي در نقاب خاك كشيده حيدرش مي گفتند و خشتمال بود ، مرد بود و آزاده . در تمام روزهاي زندگيش كار كرد و در تمام ايام حياتش شعر گفت .
او در جايي مي گويد : (( من از همان روزهاي كودكي كه بزرگترهاي صومعه در شبهاي بي پاياني زمستان ، دور كرسي ، شاهنامه و امير ارسلان مي خواندند ، با لذت و ولع گوش مي دادم . شايد مي دانستم كه شعر در خونم مي جوشد )) .
از آن روزها تا دوم اسفند 1366 هجري شمسي ، حتي يك بار ، نام قدر ، نزاع و خشم را نبرد و حتي يك نظر ، چشم از فقر برنداشت . آخرين شب عمرش را زير يك سقف چوبي و در ميان ديوارهاي گلي كه با خشتهاي خودش سامان گرفته بود خوابيد و چنان آرامشي در درون داشت ، كه خوابش تا ابد خواهد پاييد .
در جاي ديگري مي گويد : (( نام شناسنامه من ((يغما)) است . اما مردم هنوز اين را باور نكرده اند . گمان مي كنند تخلص من است . مردم در بسياري از موارد گمان مي كنند ، مردم اند ديگر ! ))
تحقيقاً هيچ آدمي از ديدنش ، جسارتش ، محبتش و خشتش پي به شعرش نمي بردد ، اما از شعرش همه اينها بر مي آيد . در طول 20 سال كه عقل داشتنم ، مي ديدمش و مي شناختمش .


این فایل به همراه چکیده ، فهرست مطالب ، متن اصلی و منابع تحقیق با فرمتword در اختیار شما قرار می‌گیرد

تعداد صفحات : 62مطالب دیگر:
📃بررسی يائسگي و علائم و پیشگیری از آن📃شيخ ابوعلي سينا و نظرية علم النفس و سخنی در قواي باطني قوة خيال و نفوس و تجر‌ّد نفس ناطقه📃مختصری بر بازاریابی📃بررسی مهندسي صنايع و ديفرانسيل و کابردهای آن📃بررسی آب سخت و طبقه بندی و درجه سختی و ... آن و مروری بر فرایند تقطیر📃بررسی آبکاری فلزات و آبکاری با اجرای الکترولیز و آبکاری بدون الکترود یا آبکاری شیمیایی📃بررسی ابرسازی گلیکوژن📃نگاهی بر ابرها و چگونگی تشکیل و انواع آنها📃بررسی انواع آب و هوا📃بررسی آبهای سطحی و منابع و روشهای مقابله با نقش زیانبار آنها و مروری بر تصفیه آب📃سال اتحاد ملی و انسجام اسلامی (نامگذاری سال86)📃بررسی آپادانای شوش و معماری و کتیبه آن📃بررسی آبیاری قطره ای و مزایا و گسترش آن در جهان📃نگاهی بر اتحاد و اختلاف افقها در ثبوت رؤيت هلال📃بررسی بانك اطلاعاتي توزيع شده و معماری و مشکلات آنها📃بررسی استاندارد های ورزش قهرمانی (آزمون آمادگی جسمانی) و تغذیه و پیشگیری از آسیبهای ورزش تنیس📃بررسی اصول و ضوابط و استانداردهای حسابدارى و حسابرسى📃بررسی مبنا و دیدگاه و معماری سه سطحی و انواع دید و نماها📃بررسی استان کهکلویه و بویر احمد و خصوصیات و وضعیت اقتصادی و ارتباطی و ... آن📃مختصری بر استان تهران و اب و هوا و ناهمواری های آن📃بررسی شبکه های بی سیم و عناصر و استانداردها و انواع آنها📃بررسی استادیوم آلیانز مونیخ📃نگاهی به باکتریها و طبقه بندی، ساختمان و انواع آنها📃بررسی علل پرخاشگري ، بد دهني و عصبانيت در كودكان و راه هاي كنترل آن📃بررسی پاور و منبع تغذیه کامپیوتر و نکات و طراحی آن